Náš spánok

Autor: Jozef Mathia | 12.6.2015 o 7:06 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  555x

Na úvod musím konštatovať, že neexistuje žiadne vysvetlenie na všetko to utrpenie, zlo, mučenie a hlad čo sa deje vo svete. Nepomôžeme si so svojimi poučkami, náboženskými a ani múdrymi teóriami.

Jednoducho niečo také spoľahlivo nevysvetlíme. Proti každému zlu sa však dá bojovať, len si treba vybrať tie správne zbrane. Tak ako proti tme nebojujeme palicou a nožom, ale jednoducho rozsvietime svetlo.

U nás sa zlo zdokonalilo a dostalo sofistikovanú podobu. Možno sa zdajú moje slova silné, ale ja to, čo sa deje v našej krajine nazývam zlom. Vyvíja  sa už niekoľko rokov a už to nie je primitívne násilie, ktoré sa dá odstrániť ďalším násilím. Naše zlo prerástlo do moci a kontroluje ju. Roky sme sa snažili nájsť vinníka a väčšinou vinníkmi boli zatracované vládne strany, ktoré zavše voľby zase vyhrali. Pomenovávali sme  neduhy našej spoločnosti tak často, až sme si na nich zvykli. Spoločnosť sa zmierila s beztrestnosťou a neomylnosťou  mocných. Ich samotné skutky hraničiace s hyenizmom, klamstvom, falošnými nádejami, zlodejstvom sa tolerujú a všetko to bahno čo sa na nás leje z vrchu sa stalo postupne samozrejmosťou.  Vieme o tom donekonečna rozprávať, vieme kto sú tí ľudia, ale ukázať prstom na nich sa neodvážime. Sme mladá spoločnosť, ktorá si  nikdy nevládla, okrem krátkej poľutovaniahodnej ľudáckej bábkovej vlády, ale tento historický fakt to nemôže ospravedlniť.

Krajinu ovládli ľudia, ktorí slúžili predošlému režimu. Cez svoje informácie, výcvik a kontakty sa dostali k ovládnutiu tejto spoločnosti prostredníctvom svojich bábok, ktorým zaručujú luxusný život, poistený na niekoľko generácií dopredu. Tí na ktorých sa neukazuje prstom okrádajú verejné zdroje rafinovane, legálne cez svoje firmy,  kde  zisky končia nenávratne skryté za nepriehľadným pavúkom spoločnosti. Tam kdesi pod tou pavučinou je zašitá celá tá partia, s ktorou narába strach. Lebo strach je príčinou všetkého zla. Iba človek, ktorý nie je schopný násilia nepozná strach. Partia za pavučinou ma neustály strach z prezradenia, strach, že o svoje miliardy príde. Ich verejné bábky neustále nazlostene opakujú na tlačovkách, že s tým nič nemajú. Bábky sa naučili nám vládnuť cez utajovanie, podrazy, vyžadovanie feudálnej poslušnosti, zastrašovanie a tieto ich pracovné metódy sa postupne začali uplatňovať aj nižšie. S nimi ale tiež  lomcuje strach, že prídu o pohodlný život, o teplé miestečka, o bohatý príjem, ktorý sa ukladá kdesi v emirátoch.  A čo druhá strana, oklamaná a odhodená ? Druha strana ticho trpí. Zatiaľ. Utrpenie je nám dané preto, aby sme otvorili očí pravde, aby sme sa konečne prebudili. Tak ako  je nám daná fyzická bolesť preto, aby sme pochopili, že niečo nie je v poriadku s naším telom. To, že existuje partia za pavučinou aj so svojim bábkovým divadlom je dôsledok nášho spánku, našej neochoty sa prebudiť, neotvoriť očí pravde. Na šťastie existuje tu generácia , ktorá sa vracia zo zahraničia a nebude také praktiky tolerovať.  Ďalej je tu skupina ľudí, ktorí dokázali byť úspešní aj bez skorumpovaných politikov, dokázali sa presadiť aj bez schránkových firiem, bez toho aby okradli svojich partnerov. Už samotná existencia týchto ľudí dokazuje, že sa niečo začína diať. Prichádza ich čas a oni to zmenia. Na nás je aby sme otvorili očí a uvedomili si, že upratať pavučinu nie je až taký problém, že problém je len v našej neochote pozerať otvoreným zrakom.

Mysleli sme si, že predchádzajúce zlo odišlo nenávratne na smetisko dejín za zvukov štrngajucich kľúčov. Ono ale neodišlo, len sa pretransformovalo a premenovalo. Je to už história, ale pred nami je budúcnosť. Nedajme si ju ukradnúť od samozvaných spasiteľov, socialistov, istotarov, pohrobkov komunizmu. Otvorme očí a prebuďme sa. 

 

Na záver iba jedna otázočka, ako sa ti spinká v Bonaparte ,,hlavná Bábka,, držaná neustále za citlivé miesto ? dá sa vôbec spať ?  Vieš, okrem zákonov čo si sami schvaľujete existujú aj zákony, ktoré platia a tie ešte nik neobišiel.  Myslím, že ani ta birmovka ťa nezachráni.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?