Pomáhači a chrániči

Autor: Jozef Mathia | 23.9.2014 o 23:05 | Karma článku: 9,90 | Prečítané:  1591x

V nasledujúcich riadkoch opíšem zážitok s políciou, ktorý ale vôbec nie je výnimočný a neobvyklý, ale skôr bežný. Už viac ako rok si všímam  prejazd početných motorizovaných hliadok po Prešovskej pešej zóne. V centre mesta ich môžete vidieť v zhruba desať minútových intervaloch.

V piatkové popoludnie sme s priateľmi zašli na terasu posedieť pri dobrom pive a popri tom som si fotil spomínané hliadky. Vysmiaty chlapci v čiernych okuliaroch sa premávajú v zhruba 20 kilometrovej rýchlosti a sem tam natrafia na cudzinca, ktorého s ochotou riešia. Fotodokumentácia, ktorú prikladám vznikla v priebehu asi dvadsiatich minút. Jedná z hliadok si všimla moje ,,drzé,, konanie a zamierila k terase. Zaparkovala auto skoro pri našom stole a príslušník Ján L. s úsmevom na tvári mi oznámil, že mám ísť s nimi. Ja som sa ho opýtal na dôvod prečo, a kde mám ísť s nimi. Príslušník polície pristúpil ku mne a vyžiadal si občiansky preukaz. Ja som mu ho ochotne predložil a opýtal sa, či má kontrolujú preto, že som si dovolil ich fotiť. Ján L. mi iba odvrkol, že on si iba plní povinnosti v rámci zákona. Vysvetlil som mu, že fotenie ako policajt je povinný strpieť. Na to mi pán Ján L. vysvetlil, že keď sa náhodou my dvaja ešte raz stretneme a on mi bude dávať pokutu, ( už vtedy vedel že keď sa stretneme bude ma pokutovať ) nech zabudnem na nejakú dohodu, lebo on uplatní najvyššiu taxu a na nejakú dohodu môžem zabudnúť. Na moju otázku či sa mi vyhráža, odpovedal , že len si plní svoje povinnosti a postupuje ako mu káže zákon. Keď som mu oznámil že cele to divadlo si nahrávam, obaja príslušníci opustili terasu v neuveriteľnej rýchlosti. Ako daňový poplatník sa zamýšľam nad takou činnosťou polície. Buď je Prešov, konkrétne jeho centrum najkriminálnejšie miesto v štáte a možno aj v Európe, kde na každom rohu striehnu teroristi, džihádisti, militanti a separatisti, alebo nás chránia príslušníci polície pred ufónmi ? Skôr bude platiť to druhé, keďže dopoludnia sa po centre prejde pár dôchodcov a zo desať turistov.

Otázka pre kompetentných znie: Je nutné aby sa v centre Prešova premávali hliadky každých desať minút ? Je bezpodmienečne nutné sa prevážať po pešej zóne mesta, kde na každej druhej križovatke kolabuje doprava ? Nebolo by užitočnejšie, aby hliadky v špičke radšej zabezpečili plynulú dopravu na kolabujúcich križovatkách ?  Nápis na dverách „pomáhať a chrániť“ mi nateraz vyznie ako nepodarený fór . Momentálne platí „ buzerovať a pokutovať“.                    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?