Pomáhači a chrániči

Autor: Jozef Mathia | 23.9.2014 o 23:05 | Karma článku: 9,90 | Prečítané:  1617x

V nasledujúcich riadkoch opíšem zážitok s políciou, ktorý ale vôbec nie je výnimočný a neobvyklý, ale skôr bežný. Už viac ako rok si všímam  prejazd početných motorizovaných hliadok po Prešovskej pešej zóne. V centre mesta ich môžete vidieť v zhruba desať minútových intervaloch.

V piatkové popoludnie sme s priateľmi zašli na terasu posedieť pri dobrom pive a popri tom som si fotil spomínané hliadky. Vysmiaty chlapci v čiernych okuliaroch sa premávajú v zhruba 20 kilometrovej rýchlosti a sem tam natrafia na cudzinca, ktorého s ochotou riešia. Fotodokumentácia, ktorú prikladám vznikla v priebehu asi dvadsiatich minút. Jedná z hliadok si všimla moje ,,drzé,, konanie a zamierila k terase. Zaparkovala auto skoro pri našom stole a príslušník Ján L. s úsmevom na tvári mi oznámil, že mám ísť s nimi. Ja som sa ho opýtal na dôvod prečo, a kde mám ísť s nimi. Príslušník polície pristúpil ku mne a vyžiadal si občiansky preukaz. Ja som mu ho ochotne predložil a opýtal sa, či má kontrolujú preto, že som si dovolil ich fotiť. Ján L. mi iba odvrkol, že on si iba plní povinnosti v rámci zákona. Vysvetlil som mu, že fotenie ako policajt je povinný strpieť. Na to mi pán Ján L. vysvetlil, že keď sa náhodou my dvaja ešte raz stretneme a on mi bude dávať pokutu, ( už vtedy vedel že keď sa stretneme bude ma pokutovať ) nech zabudnem na nejakú dohodu, lebo on uplatní najvyššiu taxu a na nejakú dohodu môžem zabudnúť. Na moju otázku či sa mi vyhráža, odpovedal , že len si plní svoje povinnosti a postupuje ako mu káže zákon. Keď som mu oznámil že cele to divadlo si nahrávam, obaja príslušníci opustili terasu v neuveriteľnej rýchlosti. Ako daňový poplatník sa zamýšľam nad takou činnosťou polície. Buď je Prešov, konkrétne jeho centrum najkriminálnejšie miesto v štáte a možno aj v Európe, kde na každom rohu striehnu teroristi, džihádisti, militanti a separatisti, alebo nás chránia príslušníci polície pred ufónmi ? Skôr bude platiť to druhé, keďže dopoludnia sa po centre prejde pár dôchodcov a zo desať turistov.

Otázka pre kompetentných znie: Je nutné aby sa v centre Prešova premávali hliadky každých desať minút ? Je bezpodmienečne nutné sa prevážať po pešej zóne mesta, kde na každej druhej križovatke kolabuje doprava ? Nebolo by užitočnejšie, aby hliadky v špičke radšej zabezpečili plynulú dopravu na kolabujúcich križovatkách ?  Nápis na dverách „pomáhať a chrániť“ mi nateraz vyznie ako nepodarený fór . Momentálne platí „ buzerovať a pokutovať“.                    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?