Premiér bezdomovec

Autor: Jozef Mathia | 11.7.2014 o 10:03 | Karma článku: 20,57 | Prečítané:  4004x

Najprv som chcel napísať list premiérovi, ale keď som sa dozvedel z médií, že premiér nemá ani adresu a v podstate je bezdomovec, tak píšem aspoň tu. Na jednej strane je smutné, že premiér je bezdomovec, na druhej strane je to veľmi chvályhodné, že zdieľa na vlastnej koži neľahkú, ekonomickú situáciu v našej krajine. Ako bezdomovec sa vie dokonale vcítiť do zmýšľania svojho národa a napríklad predkladať sociálne spravodlivé balíčky opatrení . Ale vrátim sa k spomínanému listu.

Neviem či sa tieto riadky dostanú až k Vám pán premiér, keď nemáte ani adresu, ale možno noviny si kupujete. Chcel som sa opýtať iba pár otázok. 1. Kadiaľ vedie diaľnica Bratislava – Košice, ktorá je už podľa vás hotová od roku 2010 ? Neviem ju nikde na mape nájsť a vraví sa,  že je len pre vládne limuzíny, ale ja tomu neverím, veď keď nemáte ani obydlie nemôžete mať predsa ani limuzínu. 2. Viem, že táto otázka tu veľmi nepatrí, ale predsa s malým srdiečkom sa opýtam. Je pravda že s pánom Kaliňákom máte najradšej malinovú zmrzlinu?  3. Rád navštevujem vašu stránku Úradu vlády a tam som sa dočítal, že organizujete vzdelávania zamestnancov každý mesiac. Od začiatku roka ste tam prevzdelávalí cez 100 000 € http://objednavky.vlada.gov.sk/index.php?ID=96&art_suma_od=&art_suma_do=&art_zs2=SWOT+spol.+s+r.+o.%2C+Ivana+Krasku+14%2C+934+01+Levice&art_datum_od=&art_datum_do=&odoslat=Odosla%C5%A5  To ale nie je vôbec podstatné, že koľko sa minulo peňazí, veď to ide z našich vrecák a nie z vašich. Ja som sa len chcel opýtať, či by som nemohol aj ja dostať nejaké to Eurko na vzdelávanie. 4. Chcel by som sa naučiť šetriť ako Vy a na vašej stránke som našiel príručku "Metodické príručka pre orpávnenosť výdavkov"   za 50 081,36 €. Keď už ste za ňu zaplatili taký peniaz, mohli by ste mi prosím poslať aspoň ofotenú kópiu, aby sme z nej mali  úžitok viacerí? Uvedomujem si, že ako bezdomovec asi nemáte internet, ale môžete to poslať poštou, na konci napíšem adresu.  5. Pán premiér, tie vlaky zadarmo je super vec, ale chcel by som sa Vás opýtať, či by nebolo múdre, sociálno - spravodlivé, komunistické a Bohumile, keby ste na dva mesiace napríklad júl a august dali aj lietadlá zadarmo. Viem, že to znie trošku osobne , ale chceme celá partia isť na dovolenku a akosi nám nevychádza. Preto aj tú príručku potrebujem ( bod 4. ). 6. Vypisujú mi kadejaké úrady a niektoré sa aj vyhrážajú. Chcem sa opýtať, že keď budem tie listy ignorovať, dajú mi pokoj a nebudú už nič chcieť ? Stačí mi keď napíšete áno alebo nie, aby Vás niekto potom neupodozrieval, že mi pomáhate, veď sám viete akí sú ľudia neprajní ! Veď Vás ani za prezidenta nezvolili, háveď jedna... trocha som sa nechal uniesť, prepáčte. 7. Na záver si dovolím iba taký skromný návrh. Vianočný príspevok dôchodcom je perfektná vec, ale nedalo by sa toho roku prispieť všetkým ? Aj tým čo Vás nevolili, aj luciferom KDHakom, aj cigáňom, no proste nám všetkým. Bolo by to od Vás krásne gesto.

 

Nemusíte mi na všetko odpovedať a ani všetko splniť, veď ste tiež len človek – premiér, ale tá príručka by sa mi fakt zišla. Tu je moja adresa: Jozef Folič, Pod novým mostom, 3. kartón, Bratislava. Žijem už tu v Bradavici na Dunaji, lebo ako vraví kamarát Pišta, tu je úrovňa. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?